כמה חשוב למצוא פתרון לשמש החמה ! פתרונות הצללה

במדינה חמה כמו ישראל, חשוב שיהיו לנו פתרונות פרקטיים שיאפשרו לנו להגן על עצמנו מפני קרני השמש החמות. מרביתנו משתמשים במזגנים כדי לצנן את גופנו, אך הם גוזלים חשמל רב ולא מהווים פתרון מתאים עבור אזורים חיצוניים לבית שאין בהם חיבורים לחשמל.
יתרה מזאת, מזגנים לא מספקים את הצל הנחוץ כדי להגן עלינו מפני השמש כשאנו עובדים בגינה, או רוצים לשבת לכוס משקה צוננת במרפסת ביתנו. למרבה השמחה, יש פתרונות הצללה נפלאים שיכולים לפתור את בעיית החום בקלות, ולאפשר לנו לשהות בחוץ גם בימי הקיץ החמים. כיום אתם יכולים לבחור וליהנות ממגוון של פתרונות הצללה יצירתיים שיתאימו בדיוק לביתכם, ויהפכו אותו ואת חלקו החיצוני לנעים וכחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית שלכם!

פתרונות הצללה - כמה חשוב זה הצל?
פתרונות הצללה – כמה חשוב זה הצל?

פתרונות הצללה – כיצד תבחרו את מה שמתאים לכם?

כאמור, יש כיום מגוון גדול של פתרונות הצללה שניתן לבחור ביניהם. המוצרים הללו כוללים פרגולות, שאלו הם בעצם חיפויים דמויי תקרה, סוככים שנראים כמו מסכים יורדים, מרקיזות מעוגלות, רשתות הצללה ועוד. על מנת שתוכלו למצוא את המתקן המתאים לכם ביותר, עליכם לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

1. המקום אותו רוצים לכסות: אם אתם רוצים לכסות מרפסת, תצטרכו פתרון הצללה שונה לעומת חיפוי של אזור פתוח בגינה. תחילה הגדירו את האזור שאתם רוצים ליצור בו הצללה, וכך תוכלו לדעת האם עליכם לבנות פרגולה עם בסיס באדמה, או שפתרון הצללה מבד יעשה את העבודה.

2. השטח שדורש כיסוי: גודל השטח שעליכם לעשות גם הוא חשוב בכל הנוגע למציאת פתרונות הצללה מתאימים סוככים למשל מתאימים יותר לכיסוי של שטחים נרחבים לעומת מרקיזות למשל, כך שיש לדעת את הפרט הזה לפני בחירה של פתרון הצללה כזה או אחר.

3. מנגנון סגירה/פתיחה: כיום יש פתרונות הצללה שניתן לסגור ולפתוח אותם בצורה ידנית, כאלו שניתן לפתוח ולסגור אותם באמצעות מתג או שלט, וכאלו שיש בהם את שני סוגי הפתיחה. חשבו אם אתם מעוניינים במנגנון חשמלי, או מוכנים להסתפק בסגירה ופתיחה ידניים עבור פתרונות ההצללה שלכם.

4. חשיפה למזג אוויר: למרות שבישראל חם במרבית ימות השנה, מתרחשות כאן לעתים סופות חזקות ויורדים גשמים שלא היו מביישים גם מדינות אירופאיות. אם האזור שאתם רוצים ליצור בו הצללה חשוף לפגעי מזג האוויר, מומלץ לבחור בחומר חזק עבורו, כמו פרגולה מאלומיניום למשל, ולא הצללה על ידי בד.

פתרונות הצללה מהווים דרך מצוינת ליצור צל נעים בתוך הבית וגם מחוצה לו שתוכלו לשבת תחתיו. אתם יכולים לבחור בין מגוון גדול של פתרונות הצללה שיתאימו לכם בדיוק, אך חשוב שתגדירו כמה תנאים מראש. כך תוכלו ליצור אזור ישיבה נעים שתוכלו לנוח בו גם בימי הקיץ החמים בלי צורך להדליק מזגן ובלי שימוש בחשמל.

Eliezer
Eliezer

No Comments

Write a Reply or Comment

האימייל לא יוצג באתר.


Translate »
^